Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner

Činnost obviněných žen v rámci aktivit

Projekt Adoptuj panenku a zachráníš dítě.

V rámci aktivit prováděných specialisty oddělení výkonu vazby a trestu s obviněnými ve Vazební věznici Teplice se obviněné ženy připojily k projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ organizace Český výbor pro UNICEF.

Obviněné ženy v období od března do července 2005 vyrobily, z materiálů získaných nejen z přidělených finančních prostředků vazební věznice, ale rovněž v rámci spolupráce s různými soukromými subjekty formou darů, celkem 22 různých panenek včetně oblečků dle obecně stanovených podmínek na velikost a použité materiály. Panenky v průběhu svého zrodu získaly i svá jména, která budou uvedena v jejich průkazech totožnosti – rodných listech. Vyhotovené panenky spolu s rodnými listy byly odeslány na adresu Českého výboru pro UNICEF, Elišky Peškové 17, Praha 5, 150 21.

Panenky jsou celoročně nabízeny k adopci-prodeji na internetové stránce Českého výboru pro UNICEF za částku 600,-Kč, což je suma potřebná pro očkování jednoho dítěte z rozvojových zemí proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Ten, kdo panenku zakoupí, tak vlastně symbolicky adoptuje dítě, které panenka představuje.