Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
14.9.2016

Účast na mezinárodní konferenci

Ve dnech 8. a 9. září 2016 se v Rize konala závěrečná konference mezinárodního projektu lotyšské vězeňské služby, jíž se zúčastnil také tým z České republiky.

Vězeňská služba ČR byla v letech 2014 – 2016 partnerem v mezinárodním projektu lotyšské Vězeňské služby. Projekt podpořila Evropská komise z programu „Criminal Justice“ a hlavním cílem bylo vytvořit systém prevence sebevražd v lotyšských věznicích.

Informace o prevenci sebevražd v českých věznicích v rámci své prezentace podali plk. Mgr. Tomáš Kubín z Věznice Odolov; plk. Mgr. Jiří Schneider z Věznice Ostrov nad Ohří a npor. Mgr. Markéta Doleželová z Vazební věznice Olomouc. O vzdělávání českého vězeňského personálu a o spolupráci VS ČR v lotyšském projektu hovořila kpt. Mgr. Iva Prudlová z Akademie VS ČR.
Účastníci konference si vyslechli příspěvky nejen české delegace, ale také příspěvky dalších partnerů projektu z Rumunska, Slovinska, Litevské republiky a Estonska.

Lotyšští odborníci prezentovali výsledky projektu a představili svůj nový systém prevence sebevražd, ve kterém hlavní roli hraje vzdělávání vězeňského personálu.

maz