Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
15.6.2016

Návštěva Banské Bystrice

V druhé polovině měsíce května navštívilo šest zaměstnanců vazební věznice společně s jejím ředitelem naší partnerskou věznici v Banské Bystrici.

Návštěva začala příjezdem do ÚVV a ÚVTOS Bánská Bystrica, kde všechny účastníky přivítal ředitel plk. JUDr. Jozef Vajs. Následně jsme shlédli prezentaci o věznici a zúčastnili se její exkurze. Po pracovním jednání připravili hostitelé i kulturní program pro účastníky, a to prohlídku historického centra města Bánská Bystrica.

Druhý den návštěvy si účastníci vyměňovali zkušenosti po linii svých úseků a dalším historickým městem, které jsme mohli v odpoledních hodinách poznat, byla Kremnica.

Na formálním večerním setkání předal plk. Mgr. Jiří Ruprecht čestnou medaili VS ČR plk. JUDr. Jozefu Vajsovi a plaketu VS ČR II. stupně mjr. Mgr. Eriku Kulfasovi.

Poslední den jsme vyhodnotili průběh návštěvy a konstatovali, že návštěva splnila naše očekávání a účel. Obě strany shledaly předání zkušeností jako přínosné.

Při zpáteční cestě jsme navštívili Ústav na výkon trestu odňatia slobody a ústav na výkon väzby Ilava, kde je ředitelem bývalý ředitel ÚVV a ÚVTOS Bánská Bystrica plk. JUDr. PhDr. Marián Nosáľ, PhD.

Ing. Eva Gürbuz
vedoucího správního odd.