Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
16.10.2017

Odsouzení pomáhají s údržbou břehových pozemků ve správě Povodí Labe s.p.

LITOMĚŘICE 16. října (VS ČR) - v rámci extramurálních aktivit se odsouzení zapojili do úklidových prací břehových pozemků, které jsou ve správě státního podniku Povodí Labe, závod Roudnice nad Labem.

     Vazební věznice Litoměřice se zapojila na základě žádosti  vedení státního podniku Povodí Labe, závod Roudnice nad Labem, do úklidových prací břehů a vedlejších ramen řeky Labe v okolí Litoměřic. V jednotlivých lokalitách byly umístěny kontejnery, do kterých odsouzení třídily a ukládaly sebraný odpad z břehu a mělčin. Vazební věznice poskytla v rámci extramurálních aktivit odsouzené, kteří v měsíci říjnu a listopadu pomohou s úklidem břehových pozemků.

    V rámci extramurálních aktiv se odsouzení v letošním roce dobrovolně zúčastnili již 17 podobných akcí, při kterých odpracovali celkem 1380 hodin. Jednalo se například : o bourací práce v Kulturním domě Lovoš v Lovosicích, malování pro Probační a mediační službu v Litoměřicích, úklidové práce v Brňanech a dlouhodobě spolupracujeme s MěÚ v Úštěku, při budování městské vinice.

   O brigádnickou činnost odsouzených je ze strany organizací a samospráv na Litoměřicku velký zájem, kdy naším cílem je mimo jiné i touto cestou připravovat odsouzené na propuštění z výkonu trestu a tím přispívat ke snižování míry recidivy.

 (JaK)

AUTOR FOTOGRAFIÍ: KAREL PECH / LITOMĚŘICKÝ DENÍK