Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
3.6.2019

Medobraní ve věznici

Litoměřice 3. června 2019 (VS ČR) – odsouzení z Vazební věznice Litoměřice se aktivně zapojili do projektu včelaření ve věznicích, které je součástí koncepce českého vězeňství.

První letošní medobraní  mají odsouzení z Vazební věznice Litoměřice úspěšně za sebou. V neděli odsouzení v rámci činnosti včelařského kroužku vytočili ze dvou včelstev, celkem 15 kg zlatavého medu.

Odsouzení v litoměřické vazební věznici ve svém volném čase včelaří v rámci včelařského kroužku. Pod vedením vychovatele a speciálního pedagoga se zde starají o 3 včelstva. Mezi odsouzenými je o tuto zájmovou aktivitu velký zájem. Kromě běžných činností, souvisejících s péčí o včely, si odsouzení poprvé při letošním medobraní vyzkoušeli odebrání plástů včelám, odvíčkování speciální vidličkou,  vytáčení v medometu a plnění medu do sklenic. Med bude sloužit jako nevšední dárek pro pracovní návštěvy  a delegace, ale bude také použit ve vězeňské kuchyni.

Závěrem chceme touto cestou poděkovat panu Jiřímu Perglerovi, předsedovi ZO ČSV v Litoměřicích, bez jehož pomoci by nemohl včelařský kroužek ve vazební věznici vykonávat svoji činnost.

(JaK)