Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
31.5.2016

Návštěva hlavního kaplana

V minulém týdnu navštívil Vazební věznici Liberec hlavní kaplan Vězeňské duchovní služby při Generálním ředitelství Vězeňské služby ČR pan Ing. Pavel Kočnar spolu s předsedou Vězeňské duchovenské péče panem Mgr. Pavlem Zvolánkem. Libereckou věznicí je provedla kaplanka Mgr. Renata Wachová.

Hosté si prohlédli místnost kaple, která je ve vazební věznici určena jak k společným ekumenickým bohoslužbám, tak ke skupinovým či individuálním duchovním rozpravám. Následně se podívali do kulturní místnosti pro mladistvé, která také příležitostně slouží k individuálním duchovním rozmluvám. Na závěr navštívili i jednotlivé oddíly odsouzených.

Paní kaplanka informovala přítomné o své pastorační činnosti a o hagioterapii, kterou provádí s klienty. Hosty následně seznámila i se svou další činností, kdy se kromě organizování a realizace duchovní služby v místních podmínkách rovněž podílí na vytváření a aplikaci výchovných programů, vedoucích k hodnotovým změnám klientů. V neposlední řadě zmínila organizování návštěv duchovních představitelů z různých církví ve vazební věznici.

V rámci své návštěvy hlavní kaplan uskutečnil rozhovory s odsouzenými, jež jej požádali o rozmluvu. Oba hosté pak byli mile překvapeni širokým záběrem činnosti paní kaplanky, ale také prostředím vězeňského zařízení, které je umístěno v historické budově a je velmi dobře udržováno.