Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
6.12.2016

Adventní bohoslužba

Je již jakousi tradicí, že první prosincová neděle je v naší věznici vyhrazena slavení „adventně – vánoční“ bohoslužby. Letos se jí zúčastnilo celkem 40 vězňů – jak z řad obviněných, tak i odsouzených osob.

Bohoslužbu vedl evangelický farář Mgr. David Nečil, společně s katolickým knězem Mgr. Jan Madárem a kaplankou věznice. Celým setkáním se prolínala modlitba s konkrétními zamyšleními pro život každého z nás. Velký prostor byl dán tichu – aby mohl každý říci Bohu to, co chtěl. Podle slov některých odsouzených, byl právě tento moment pro ně velice silný a důležitý. Ticho zdůraznili ve svých kázáních i oba duchovní. Ač se mnohdy tichu sami vnitřně bráníme, je pro nás důležité a osvobozující. I přesto, že být sám se sebou, se svými pocity je velmi těžké, někdy jsou to i chvíle nejtěžší. Ale stojí skutečně za to.

Bohoslužbu doprovázela hrou a zpěvem pětičlenná hudební skupina, sestavená z řad našich odsouzených. Po každé písni následoval velký spontánní potlesk, neboť jejich vystoupení bylo téměř na profesionální úrovni. A co více – hráli srdcem a s opravdovým nadšením, což se pomítlo do celkové atmosféry adventní bohoslužby.
O sváteční výzdobu se postaraly odsouzené ženy, které vyrobily ozdoby a společně jimi ozdobily vánoční stromek v kulturní místnosti. Připravily rovněž adventní věnce k výzdobě věznice.
Marta Šipanová, kaplanka