Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
28.6.2019

Běh se žlutou stužkou 2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE 28. června (VS ČR) Tento týden se uskutečnil již 4 ročník Yellow Ribbon Run 2019. Hlavním cílem této sportovní akce je změnit pohled veřejnosti na osoby s trestní minulostí. Běh měl opět upozornit na skutečnost, že pokud pomůžeme lidem propuštěným z vězení získat práci a začlenit se zpět do běžného života, klesá pravděpodobnost, že znovu spáchají trestný čin.

Zaběhat si pro dobrou věc přišlo několik tisícovek lidí. Zúčastnili se nejen zaměstnanci Vězeňské služby, odsouzení ve výkonu trestu či již ti v minulosti propuštění, ale třeba i na 40 firem a organizací, které podporují nejen běh samotný, ale často také osoby s trestní minulostí zaměstnávají. Na tričkách běžců se tradičně nacházela žlutá stužka a výzva Dejme vězňům druhou šanci!

Vazební věznici v Českých Budějovicích v rámci závodu O2 Pražská štafeta  úspěšně reprezentoval tým ve složení:

npor. Bc. Vaňková Martina

prap. Kubeš Michal

pprap. Bc. Hůlka Marek

pprap. Korčák Jan

Českobudějovická štafeta dosáhla cíle  ve skvělém čase 1:42 a díky tomu se umístila na 228. místě z celkem přihlášených 1000 týmů. Naši kolegové i přes nepřízeň počasí dosáhli nejen výborných sportovních výsledků, ale současně svou účastí poukázali na problematiku nezaměstnanosti lidí propuštěných z výkonu trestu.

Děkujeme a gratulujeme!