Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner

Informační servis

Opatření Vězeňské služby ČR v souvislosti se šířením nákazy korona virem.

 Z důvodu ochrany našich příslušníků, zaměstnanců, vězněných a dalších osob jsme přijali rozsáhlá preventivní opatření, která mají za cíl eliminovat riziko nákazy korona virem a zároveň jsme připraveni na krizový stav v případě vypuknutí epidemie.

Kromě řady jiných protiepidemických opatření Vězeňská služba ČR s okamžitou platností zavádí povinné bezkontaktní měření tělesné teploty všem osobám, které vstupují do věznic, vazebních věznic, ústavů pro výkon zabezpečovací detence a dalších našich zařízení. V případě, že u příchozí osoby bude zjištěna tělesná teplota vyšší než 37 ° C, nebude moci do těchto objektů vstoupit. Vězeňská služba ČR proto informuje osoby, které pociťují respirační či jiné zdravotní obtíže, aby nejezdily na návštěvy za vězněnými osobami.

VS ČR je v tomto ohledu potencionálně zranitelnou institucí, jelikož ji na rozdíl od škol, řady úřadů, továren a některých dalších institucí nelze uzavřít, její chod musí být za jakékoliv situace z důvodu bezpečnosti zachován, proto k celé věci přistupujeme velmi zodpovědně.

Průběžně opatření vyhodnocujeme a jsme připraveni operativně reagovat na případně změny situace.

 

 

 

 

Novinky

Informace pro veřejnost