Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
12.9.2017

Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování (FIE) ve VS ČR

Ve dnech 4. – 8. 9. 2017 proběhla v Zotavovně Praha Květnice druhá část kurzu FIE I.

Jedná se o metodu rozvoje kognitivních funkcí Reuvena Feuersteina. Světově proslulý pedagog a psycholog sestavil ucelený systém pracovních listů, které rozvinou řešitelovy poznávací funkce, jeho schopnost projít učením v souvislostech a dají mu jistotu, že zvládne problémy, se kterými se setká. Metoda přináší umění vytvořit si strategii řešení úkolu, upevňuje sebedůvěru, odstraňuje z naší práce impulzivitu a strach z chyby, rozvíjí vyjadřování a respektování jiného názoru a pomůže nám lépe se orientovat ve vlastním životě.

Kurz s celkovým rozsahem 80 hodin absolvovalo 16 pedagogických pracovníků SOU a 5 dalších zaměstnanců Vězeňské služby ČR. Projekt má za cíl implementaci metody do systému práce s vězněnými osobami ve VS ČR. Je financován společností Bader Philanthropies, Inc. prostřednictvím neziskové organizace Charlie Karlín, z.ú.. Všichni účastníci kurzu získali od Autorizovaného tréninkového centra metod prof. Feuersteina, z.ú. osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání, akreditovaného MŠMT.

Následně proběhne ve dnech 16. – 20. 10. 2017 kurz FIE – Basic, ve kterém má Vězeňská služba ČR zajištěno 10 míst. Projekt rovněž počítá s individuální pomocí lektorům FIE při aplikaci metody v praxi formou supervizí. Více o projektu najdete zde.