Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Tak jako každý rok – a to již více jak dvacet pět let - vyvrcholil dopoledne dne 22. prosince  adventní čas na Oddíle specializovaném pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním návykových látek (tzv. toxičce) svéráznou a jedinečnou besídkou.

Opravdu šlo o velmi ojedinělou a netradiční akci, která nemá ve vězeňském prostředí rozhodně běžné postavení. Odsouzení, kteří jsou umístěni dobrovolně na tomto oddíle a absolvují protitoxikomanickou léčbu, která je založena na přísném komunitním systému a není rozhodně jednoduchým nebo zábavným naplněním času ve výkonu trestu odnětí svobody, si s velkým úsilím i nadšením připravili toto předvánoční dopoledne. Besídka se skládala z pásma scének, hudby a poezie. Odsouzení si sami vymysleli scénář a vyrobili rekvizity. Rovněž si nachystali vědomostní soutěže a losování věcných cen, které si sami připravili a vytočili na kole štěstí.

Tento počin byl zejména i poděkováním terapeutickému týmu, který se o ně během celého roku stará. Oba vychovatelé Michal Repel, DiS., Ing. Milan Janků, speciální pedagog Mgr. Jiří Karlík a psycholožka Mgr. Beata Gabrielová – Fábryová, se v nemalé míře podíleli na organizaci celého dopoledne a svým způsobem sklízeli ve slovech díků částečnou zpětnou vazbu. Jejich práce není rozhodně jednoduchá a jejich úsilí je vnímáno vězněnými osobami jako velká pomoc.

Vystoupení se zúčastnili jako hosté členové vedení věznice v čele s ředitelem plk. Mgr. Petrem Vlkem, dále lékařský i odborný personál, který je se specializovaným oddílem spojen svou prací. I letos se akce vydařila a všichni zúčastnění si popřáli krásné Vánoce a lepší časy v příštím novém roce.

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.