Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PLZEŇ - 29. srpna (VS ČR) - V rámci standardizovaného vzdělávacího programu Vězeňské služby ČR, Finanční gramotnosti a dluhového poradenství (FGDP), proběhla beseda mezi jednatelem Spolku Lighthouse Petrem Schneedörflerem a odsouzenými z Věznice Plzeň. Vzájemná komunikace byla zaměřena na zvyšování úrovně finanční gramotnosti a na řešení jejich dluhových problémů.

Spolek Lighthouse jako nezisková organizace mimo jiné napomáhá odsouzeným i s přípravou na propuštění včetně propuštění podmíněného. Velký zájem o informace týkající se uvedených témat a nespočet zodpovězených dotazů poukazují na důležitost této besedy, na zájem dotazujících se řešit svůj momentální stav i budoucnost po ukončení výkonu trestu. 

K lepší informovanosti posloužily spolkem Lighthouse darované výukové panely, na kterých jsou přehledně a srozumitelně zpracovány zásadní otázky a odpovědi pro odsouzené s nařízenou exekucí. Edukační panely je možné využívat při aktivitách sociálních pracovníků, popřípadě dalších odborných zaměstnanců věznic. Prospěšnost vzájemného dialogu byla oceněna upřímným poděkováním ze strany přítomných odsouzených. Realizovaná beseda splnila cíl pro zlepšování návaznosti mezi odbornou penitenciární a postpenitenciární péčí a zefektivňování práce mezi Vězeňskou službou České republiky a nestátními neziskovými organizacemi. 

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.