Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 13. ledna (VS ČR) – Věznice dnes naočkovala další odsouzené třetí posilující dávkou proti Covidu-19

Zájem o třetí posilující dávku zjišťovalo zdravotnické středisko v uplynulém období ve spolupráci s vychovateli oddělení výkonu trestu u odsouzených, kterým uplynula stanovená doba od předchozí vakcinace a s její aplikací započalo na začátku ledna.  

První vězně, kteří měli o vakcinaci zájem, začala věznice očkovat v polovině března loňského roku. Od té doby bylo naočkováno celkem téměř 600 odsouzených mužů. Druhou dávku má za sebou 541 vězňů a třetí 157.

Očkování se provádí na zdravotním středisku věznice a zajišťuje ho zdravotní personál v součinnosti s dozorčí službou, která zdravotníkům odsouzené navádí podle stanoveného rozpisu. Provádí se očkování všech zájemců první, druhou i třetí posilující dávkou. 

Vězeňská služba zajistila očkování mezi prvními rovněž svým příslušníkům a zaměstnancům v rámci zařazení do rizikové infrastruktury již vloni v únoru. Očkování bylo průběžně zajištováno v očkovacích centrech v Sokolově a Chebu tak, aby podmínky byly pro zájemce co nejpříznivější. Zatím poslední očkování třetí posilující dávkou zajistilo vedení věznice pro zaměstnance ve spolupráci s očkovacím týmem sokolovské nemocnice přímo ve věznici.

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter