Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

LITOMĚŘICE 4. října (VS ČR) – odsouzení se zúčastnili 7. ročníku Litoměřického medobraní

Odsouzení z Vazební věznice Litoměřice se v sobotu 2. října zúčastnili 7. ročníku Litoměřického medobraní, které se uskutečnilo v prostorách Čajovny Hóra u Jiráskových sadů v Litoměřicích. 

Od roku 2017 odsouzení v litoměřické vazební věznici ve svém volném čase včelaří v rámci zájmového kroužku pod vedením zaměstnanců věznice. Pozvání na Litoměřické medobraní, tak přispělo k prezentaci jejich činnosti před širokou veřejností a ostatními včelaři. Chov včel ve městě, a dokonce v prostorách vazební věznice je do určité míry nestandardní a specifická forma včelaření, která byla pro návštěvníky medobraní, ale i ostatní včelaře velice zajímavá. 

Naše prezentace byla v letošním roce rozšířena o prodejní výstavu výrobků odsouzených, kteří v rámci volnočasových aktivit navštěvují rukodělné kroužky. Návštěvníci medobraní, tak měli možnost si za symbolický obnos zakoupit malé dárečky, a to ve formě dárkového balení medu, svíček, kuchařských chňapek, zástěr, polštářků a nákupních tašek.  Vybranou částku chtějí odsouzení věnovat Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích, který v letošním roce slaví 20. výročí svého založení.  Celkem se vybralo 3.018,- Kč.  Všem, kteří přispěli na dobrou věc, touto cestou děkujeme.

Závěrem chceme dále poděkovat panu Filipu Horákovi, za pozvání na tuto zajímavou akci.

(JaK)

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.