banner
11.4.2018

Vězeňská služba ČR se ohrazuje proti reportáži Josefa Klímy

PRAHA 11. dubna (VS ČR) – Vězeňská služba České republiky se důrazně ohrazuje proti reportáži v pořadu Očima Josefa Klímy, kterou odvysílala TV Prima v neděli  8. dubna 2018. Reportáž tendenčně napadá a křivě obviňuje zaměstnance a příslušníky Vězeňské služby ČR z korupce. Jako hlavní respondent v reportáži vystupuje Jiří Rak – v titulku uveden jako právník. Ten však právnické vzdělání nemá; je to tedy lživá a zavádějící informace, která má diváka přesvědčit, že k němu hovoří právník.

V reportáži z úst Josefa Klímy zaznívá závažné obvinění, že o úplatcích ve věznicích není pochyb, chybí však jediný relevantní důkaz o této skutečnosti. Též je zde hovořeno o civilních zaměstnancích na „absolutně podřadných pozicích“, což vedení  vnímá jako hlubokou urážku zaměstnanců vězeňské služby, neboť žádné „podřadné“ pozice zde neexistují a ve věznicích pracují kvalifikovaní zaměstnanci na odborných pozicích s odpovídajícím vzděláním, kterých si vedení  Vězeňské služby ČR za jejich práci váží.
V reportáži se též spekuluje na téma vzniku korupčního prostředí v souvislosti se změnou vnější diferenciace věznic a zaznívá také obvinění vedení jednotlivých věznic, která prý nejsou nezávislá a o umístění  vězňů si rozhodují za zavřenými dveřmi a dle sympatií. Dle vedení vězeňské služby jsou všechna tato závažná obvinění nepodložená a založená na základě irelevantních informací s cílem výrazně poškodit dobré jméno Vězeňské služby České republiky a jejích zaměstnanců.