banner
29.7.2016

Projekt včelařství ve Stráži pod Ralskem

Slavnostní zahájení projektu včelaření, spojené s prezentací činnosti věznice v oblasti zacházení s vězněnými osobami, se uskutečnilo ve čtvrtek 28. července ve Věznici Stráž pod Ralskem.

Slavnostního zahájení se zúčastnil náměstek ministra spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, generální ředitel VS ČR Petr Dohnal, ale také například biskup Litoměřické diecéze Jan Baxant. Mezi dalšími hosty byli ředitelé věznic regionu č. 2, zaměstnavatelé vězněných osob, zástupci z řad Policie České republiky, zástupci spolupracujících organizací, zástupci místních organizací včelařů a zástupci tisku.

Po slavnostním zahájení projektu a projevech náměstka ministra spravedlnosti, generálního ředitele VS ČR, ředitele Věznice Stráž pod Ralskem a předsedy okresního svazu včelařů, byla slavnostně přestřižena páska v prostoru u včelích úlů a sám biskup Litoměřické diecéze požehnal nové včelnici. To vše proběhlo za přítomnosti zástupců tisku, rozhlasu i České televize. Následně byla pro hosty připravena prohlídka technického zázemí, které budou včelaři využívat při své práci a ukázka aktivit odsouzených, probíhajících ve věznici. V Akademii Vězeňské služby ČR si pak hosté měli možnost prohlédnout připravenou prezentaci na téma zaměstnávání odsouzených osob ve Věznici Stráž pod Ralskem, ve které byli představeni jednotliví zaměstnavatelé vězňů ze Stráže pod Ralskem, jejich pracovní činnosti i výrobky. Celá akce sklidila úspěch a to jak u vedení VS ČR tak u přítomných hostů.

Martina Krutinová