banner
7.4.2016

Norská velvyslankyně navštívila opavskou věznici

V úterý 5. dubna navštívila opavskou věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence velvyslankyně Norského království, Její Excelence Siri Ellen Sletner.

Důvodem této pracovní návštěvy byl projekt, který je financován z norských fondů a díky kterému vznikne v opavské věznici nové centrum pro zaměstnávání a vzdělávání odsouzených žen.

Přímo v areálu opavské věznice budou vytvořeny prostory po zaměstnávání žen, které nesplňují kritéria k tomu, aby bylo možné je zařadit na pracoviště mimo věznici a vzniknou tak pro ně nové možnosti zaměstnávání ve výkonu trestu. V rámci rekonstrukce se v objektu bývalé kotelny vytvoří dvě nezávislá podlaží. V prvním nadzemním podlaží budou prostory pro zaměstnávání nebo pracovní činnosti žen a ve druhém dvě učebny pro vzdělávání, rámci kterého budou probíhat kurzy pracovně právního poradenství, finanční gramotnosti a nácviku dovedností v oblasti pracovně-právních vztahů.

Dovednosti a vědomosti získané v těchto kurzech jistě odsouzené ženy využijí při začleňování se zpět do společnosti po výkonu trestu. Pomohou jim v orientaci na trhu práce a finančním trhu.

Rekonstrukce bude zahájena 11. 4. 2016 a potrvá 180 dní.

bas