banner
17.6.2019

Přednáška Douga Dretke z Texasské Univerzity

Kdy

17.06.2019 - 17.06.2019

13:00 - 15:00

Info

Pozvánka do Akademie VS ČR na přednášku Douga Dretke (Texas University)

V pondělí 17. června 2019 od 13:00 se v Akademii VS ČR koná přednáška Douga Dretke na téma: U.S. Correctional Challenges while focusing on enhancing Re-entry and Reintegration (Výzvy amerických věznic týkající se zaměření na zkvalitňování přípravy na propuštění a reintegrace). Doug Dretke je výkonným ředitelem Institutu vězeňského managementu na Univerzitě Sama Houstona v Texasu. V minulosti pracoval jako ředitel Oddělení vězeňství při Texaském odboru kriminální justice. Byl rovněž předsedou Asociace texaských nápravných zařízení. V současnosti je členem Rady ředitelů věznic Americké asociace nápravných zařízení a rovněž členem Komise pro profesionální certifikaci této organizace.

Přednáška poskytne účastníkům srozumitelný přehled výzev, kterým čelí americké vězeňství v souvislosti s přípravou na propuštění. Některé problémy budou účastníkům velmi blízké, jiné jsou charakteristické pouze pro americké věznice. Účastníci budou seznámeni s různými typy iniciativ, jež pozitivně ovlivňují úspěšnou reintegraci. Tato unikátní vzdělávací akce je určena širokému spektru vězeňských odborníků, zejména pak ředitelům věznic a jejich prvním zástupcům, vedoucím oddělení výkonu vazby a výkonu trestu, psychologům, sociálním pracovníkům, probačním úředníkům a dalším zájemcům o tuto tématiku. Přednáška a otevřená diskuse bude tlumočena.

Prezence účastníků bude zahájena 17. 6.2019 v 12:35. Předpokládaný konec přednášky v 15 hodin může být upraven dle zájmu účastníků o prodloužení diskuse. Vstup pro registrované účastníky.

 

 

mapa není k dispozici