Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
27.1.2017

Návštěva profesora university v Kochi pana Tetsuo Harada, Ph.D. v akademii VS ČR

Dne 20.1.2017 navštívil Akademii VS ČR profesor university v Kochi pan Tetsuo Harada, Ph.D., v doprovodu prorektorky pro vědu a výzkum a vedoucí katedry wellness VŠTVS PALESTRA prof. PaedDr. Milady Krejčí, CSc., a Mgr. Tomáše Mirovského, tajemníka jednatele VŠTVS PALESTRA spol. s r. o.

Delegace jednala s ředitelem Akademie VS ČR plk. Františkem Vlachem a s vedením o možnostech spolupráce na mezinárodním výzkumném projektu týkajícího se zdravého životního stylu příslušníků Vězeňské služby. Konkrétně se jedná o analýzu cirkadiánních spánkových a stravovacích faktorů. Výsledky výzkumu by pak měly být využity ve výuce nových příslušníků v rámci prevence zdravotních problémů souvisejících s náročnou činností vězeňského personálu. Zároveň budou také navržena opatření pro vedení Vězeňské služby ČR směrem k zaměstnancům.
Hosté využili příležitosti a prohlédli si budovu Akademie VS. Profesor Harada byl potěšen, že všichni učitelé, kteří představili specializační učebny Akademie, komunikovali v anglickém jazyce. Vyjádřil své uznání zaměstnancům a příslušníkům Akademie VS za jejich profesionální výkon v širokém spektru činností, jež Akademie zajišťuje.

Autor: kpt. Mgr. Iva Prudlová
Foto: Bc. Tomáš Větrovec