Cvičný požární poplach
24.10.2011 10:57
Ostrava, 24. října (VS ČR) – Ve Vazební věznici Ostrava byl v 10.00 hodin vyhlášen cvičný požární poplach
Požární poplach byl situován do skladu prádla ve vězeňské části, který mohl pravděpodobně vzniknout od nedopalku cigarety. Ve skladu prádla se v době vyhlášení cvičného požárního poplachu vyskytovaly 4 vězněné osoby a 1 zaměstnanec vazební věznice, které bylo nutné evakuovat z prostoru zasaženého požárem a hustým kouřem.
Cílem cvičného požárního poplachu bylo prověření požárních poplachových směrnic, prověření činnosti zaměstnanců Vazební věznice Ostrava při navození reálné situace vzniku požáru zakouřením prostor skladu prádla a součinnost vazební věznice s hasičským záchranným sborem.
Cvičný požární poplach byl proveden ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, územního odboru Ostrava, stanice Ostrava - Fifejdy.






