Yellow Ribbon Run

Maraton úspěšně za námi

Maraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 12. května (VS ČR) – Zaběhnout maraton, to je snem snad každého běžce. V rámci Volkswagen Maratonu Praha se v neděli 7. května na trasu dlouhou více než 42 km, vedoucí historickými krásami Prahy, vydala téměř padesátka běžců, na jejichž tričku tkvěla žlutá stužka s výzvou „Dejme vězňům druhou šanci!“. Touto výzvou společně poukazovali na problematiku nezaměstnanosti lidí s trestní minulostí. Někteří běželi maraton poněkolikáté, u jiných se jednalo o první v jejich životě. Závod oceněný zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací absolvovali i čtyři běžci, kteří mezi ostatními profesionálními a amatérskými závodníky ničím nevyčnívali, ale přesto se od nich lišili. Na maraton totiž trénovali ve značně omezených podmínkách, a to převážně na vězeňských dvorech s trasou dlouhou několik set metrů. Tréninky jim ve výkonu trestu nijak neulehčovaly, naopak probíhaly při současném plnění všech povinností a aktivit, včetně těch pracovních. Do cíle všichni čtyři zdárně doběhli – vyčerpaní, ale šťastní, že maratonskou výzvu zdolali. Tím nejen sobě dokázali, že i lidé, kteří v minulosti pochybili a jsou omezeni na svobodě, mají pevnou vůli bojovat za druhou šanci a jsou tak na nejlepší cestě proměnit výzvu na tričku ve skutečnost.

12.5.2017 13:23

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Jak se pilně trénuje...

Jak se pilně trénuje...

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 26. února (VS ČR) – Tři, dva, jedna, start – to se už více než měsíc ozývá v areálech světelské a kuřimské věznice i před branami věznice ve Vinařicích. Tréninky na Yellow Ribbon Run jsou totiž v plném proudu. V pondělí 29. února se v Praze poprvé setkají členové štafet se žlutou stužkou a bok po boku uběhnou prvních pár společných kilometrů. Chybět mezi nimi nebudou ani odsouzení z věznic ve Světlé nad Sázavou a Kuřimi a bývalí odsouzení.

26.2.2016 13:31

více
Příběhy bývalých odsouzených k YRR

Příběhy bývalých odsouzených k YRR

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 5. února (VS ČR) – Tréninky na Yellow Ribbon Run pokračují. Trénují i dva muži, kteří si v minulosti prošli výkonem trestu odnětí svobody. Dostali šanci po propuštění ihned nastoupit do práce, ale moc dobře si uvědomují, že pokud by tuto šanci nedostali, nebyl by jejich návrat do civilního života jednoduchý a sklouznout zpět k trestné činnosti by bylo snadné.

5.2.2016 9:50

více
Fotografie z tréninku odsouzených

Fotografie z tréninku odsouzených

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 5. února (VS ČR) – Odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou za sebou mají první měsíc tréninku na Yellow Ribbon Run a v nohách několik desítek kilometrů. Běh trénují v areálu věznice, vyzkoušely už i běžecký ovál ve městě a svoji kondici zvyšují i různým dalším cvičením.

5.2.2016 12:21

více
YRR - příběhy odsouzených

YRR - příběhy odsouzených

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 27. ledna (VS ČR) – Momentálně je jejich „domovem“ věznice. Důvody, které je svedly až za mez zákona, jsou různé. Uvědomují si, že jedním ze základních předpokladů, jak za tuto mez po propuštění z výkonu trestu již nikdy nevstoupit, je mít práci. Tři ženy ze Světlé nad Sázavou a jeden muž z Kuřimi trénují na Yellow Ribbon Run. Jako členové štafet se žlutou stužkou chtějí zbořit předsudky – upozornit veřejnost na to, že i přes záznam v rejstříku trestů mohou být dobrými zaměstnanci…

27.1.2016 8:05

více
Yellow Ribbon Run v ČR

Yellow Ribbon Run v ČR

PRAHA 25. ledna (VS ČR) - Yellow Ribbon Run pomáhá bořit předsudky. Upozorní na problém se zaměstnáváním bývalých vězňů. Na trať Maratonu Praha se letos s mottem Uteč předsudkům! postaví netradiční štafety. Budou složené z vězňů, bývalých odsouzených, příslušníků vězeňské služby, zástupce kanceláře ombudsmana a ředitelů velkých firem. Trička běžců ozdobí žlutá stužka a všichni společně budou poukazovat na problém obtížné zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu. Yellow Ribbon Run se v České republice i v Evropě uskuteční poprvé a zcela prvně bude součástí běhu světového formátu.

25.1.2016 10:14

více