Novinky

GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

GIBS zadržela ex náměstka VS ČR

Praha 17.srpna (VS ČR) – Generální inspekce bezpečnostních sborů dnes zadržela ředitele Vazební věznice Litoměřice a bývalého náměstka generálního ředitele Vězeňské služby ČR Tomáše Líbala. Zadržený je podezřelý, že se pokusil vydírat a uplácet současného generálního ředitele Pavla Ondráška.

17.8.2015 14:53

více
Němečtí vězňové chovají šneky

Němečtí vězňové chovají šneky

PRAHA 17. srpna (Právo) - Čtyři stovky vězňů a 150 šneků - takové společenství obývá věznici ve východoněmeckém Zeithainu. "Ted se zrovna páří," říká Wilma Landgrafová. Na mysli má dva plže. Pro terapeutku v zeithainské věznici je to dobrá zpráva. Tito bezobratlí živočichové se totiž rozmnožují poměrně rychle. "Už několik let je prodáváme do restaurací pro labužníky a dalších zařízení jako žádaný předkrm," dodává.

17.8.2015 12:11

více
Výběrové řízení - zástupce ředitele

Výběrové řízení - zástupce ředitele

PRAHA 23. července (VS ČR) - Ředitel Věznice Valdice vyhlašuje výběrové řízení na volné pracovní místo pro občanského zaměstnance: zástupce ředitele věznice. Text vyhlášení výběrového řízení.

23.7.2015 14:09

více
Státní zástupci navštívili Rapotice

Státní zástupci navštívili Rapotice

PRAHA/RAPOTICE 23. července (VS ČR) - Delegace Nejvyššího státního zastupitelství, Vrchního státního zastupitelství v Praze a Probační a mediační služby ČR navštívila minulý týden Věznici Rapotice. Mezi hosty byla i veřejná ochránkyně práv Anna Šbatová. Účelem výjezdního zasedání státních zástupců v čele s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem byla diskuse o aktuální situaci českého vězeňství včetně například problematiky osobních prohlídek, institutu podmíněného propuštění, realizace probačních projektů a podobně. Státní zástupce a další hosty doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a ředitelka Věznice Rapotice Martina Maraczeková.       

23.7.2015 10:38

více
Obama navštívil federální věznici

Obama navštívil federální věznici

EL RENO 20. července (BOP/AP) - Americký prezident Barack Obama navštívil ve čtvrtek 16. července federální věznici El Reno ve státě Oklahoma. Je to poprvé, co úřadující hlava státu zavítala do federálního vězení. Návštěva je podle agentury AP součástí Obamovy kampaně za snížení přeplněnosti amerických věznic a začlenění propuštěných vězňů do společnosti.

20.7.2015 9:37

více
Obnova zastaralých radiostanic

Obnova zastaralých radiostanic

PRAHA 16. července (VS ČR) – Vězeňská služba ČR dosáhla dalšího úspěchu v úsilí o posilování bezpečnosti věznic a ostatních zajišťovaných činností. Po více než dvou letech se jí podařilo uskutečnit plánovou zakázku na pořízení osobních radiostanic pro příslušníky sboru ve výkonu služby. Právě spolehlivé a kvalitní bezdrátové spojení je jedním z předpokladů efektivní ostrahy chráněných objektů.

16.7.2015 9:06

více
Výběrová řízení na pracovní místa

Výběrová řízení na pracovní místa

PRAHA 15. července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlašuje následující výběrová řízení pro obsazení volných pracovních míst:

16.7.2015 8:45

více
Dohoda o zkouškách spolehlivosti

Dohoda o zkouškách spolehlivosti

PRAHA 13. července (GIBS) - Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů, policejní prezident Policie České republiky, generální ředitel Vězeňské služby České republiky a generální ředitel Celní správy České republiky uzavřeli dnes dohodu o spolupráci při zkouškách spolehlivosti. Generální inspekce bezpečnostních sborů je jediný subjekt v České republice, který je oprávněn tyto zkoušky provádět.

13.7.2015 14:57

více
Biskupové ocenili kaplanku VS ČR

Biskupové ocenili kaplanku VS ČR

RÝNOVICE 8. července (VS ČR) - Česká biskupská konference uděluje každoročně během Dnů lidí dobré vůle na Velehradě několika vybraným osobnostem ocenění za jejich přínos pro službu církvi. V tomto roce byla mezi oceněnými také Květoslava Jakubalová, které byla kardinálem Dominikem Dukou předána Pamětní medaile České biskupské konference za dlouholetou aktivní činnost v oblasti duchovní péče ve věznicích a jako poděkování za odpovědnou službu hlavní kaplanky Vězeňské služby ČR.

8.7.2015 10:18

více
Výběrové řízení - ředitel OE

Výběrové řízení - ředitel OE

PRAHA 29. června (VS ČR) - Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na obsazení volného pracovního místa na Generálním ředitelství Vězeňské služby České republiky na funkci ředitele odboru ekonomického. Text vyhlášení řízení je zde.

29.6.2015 10:54

více