Novinky

Workshop Zaměstnávání vězňů

Workshop Zaměstnávání vězňů

STRÁŽ POD RALSKEM 27. března 2017 (VS ČR) – Dne 24. března 2017 se v prostorách Akademie vzdělávání VS ČR konal Workshop na téma Zaměstnávání vězňů.

27.3.2017 13:21

více
Nové prostory pro mladé odsouzené

Nové prostory pro mladé odsouzené

KUŘIM, 9. března (VS ČR) – Nové prostory vybudované v rámci čerpání dotací z Norských fondů od dnešního dne využívají ve Věznici Kuřim. Konkrétně se jedná o prostory, které budou sloužit k provádění povinných vzdělávacích a speciálně výchovných aktivit s mladými dospělými odsouzenými. Do této skupiny patří mladí lidé ve věku od 18 do 26 let, kteří jsou ve výkonu trestu odnětí svobody poprvé.

9.3.2017 13:28

více
Zvýšení stravného pracovníků VSČR

Zvýšení stravného pracovníků VSČR

PRAHA 2. března (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal navýšil od 1. března částky stravného, které náleží příslušníkům a zaměstnancům vězeňské služby na služební cestě. Navýšení je odstupňováno podle délky služební cesty do tří kategorií a pohybuje se v rozmězí od 13 do 18 procent původní částky.

2.3.2017 14:07

více
Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

PRAHA 28. února (VS ČR) - Na krátkou pracovní návštěvu zavítal minulý týden do Prahy generální ředitel vězeňské služby Rakouska Erich Mayer. Hlavním tématem jeho návštěvy byla prohlídka vozového parku Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici Praha Pankrác, neboť rakouská vězeňská služba plánuje obnovit vozový park svých eskortních vozidel a do Prahy se její generální ředitel přijel inspirovat k nákupu.  

28.2.2017 12:04

více
Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

Nová výstroj pro příslušníky VS ČR

PRAHA 17. února (VS ČR) - Vězeňské službě ČR se podařilo zajistit nový vzor zateplené zimní bundy pro příslušníky. V současné době je do výstrojního skladu průběžně dodávána zimní bunda s goretexovou technologií, která byla v roce 2016 vyvzorována a vyzkoušena v reálném provozu řadovými příslušníky věznic a vazebních věznic.

17.2.2017 14:31

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Vězni budou uklízet Prahu 2

Vězni budou uklízet Prahu 2

PRAHA 7. února (VS ČR) - Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic. Praha 2 jako první z centrálních městských částí tak poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti.

7.2.2017 16:12

více
K úmrtí MUDr. Kavalírové

K úmrtí MUDr. Kavalírové

PRAHA 26. ledna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal s lítostí přijal zprávu o smrti dlouholeté předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděždy Kavalírové. Vězeňská služba ČR spolupracovala s Naděždou Kavalírovou řadu let, zejména na přípravách pietních akcí k uctění památky politických vězňů.

26.1.2017 15:14

více
Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

Plzeň rozšířila ubytovací kapacity

PRAHA/PLZEŇ 11. ledna (VS ČR) - O další ubytovací místa se zvýšila kapacita ve Věznici Plzeň. Vedení věznice k tomuto kroku přistoupilo v rámci řešení přeplněnosti věznice. Rozšíření kapacity bylo dosaženo rekonstrukcí prostor momentálně nevyužívané lůžkové části. Kapacita věznice se tak zvýšila ze současných 1 152 na 1 207, tedy o 55 míst při standardním ubytování 4m2 na osobu. Při případném ubytování 3m2 na osobu nabízí nový oddíl 77 míst.

11.1.2017 15:15

více
Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. prosince (VS ČR) – Zapište se do registru dárců kostní dřeně… To je přání dvacetileté Marušky, dcery jedné z příslušnic dozorčí služby Věznice Světlá nad Sázavou. V letošním roce se Marušce obrátil život naruby. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. V takovémto okamžiku si člověk uvědomí, jak je život nevyzpytatelný a jak důležitá je pevná vůle i podpora a pomoc od druhých. Podporu do dalšího života chtěli vyjádřit i samotní zaměstnanci věznice. Uspořádali finanční sbírku a Marušce darovali 37.000 Kč, aby si mohla začít plnit svoje sny a přání. Pomoci s vyplněním jednoho jejího přání můžete však i vy – popřemýšlejte o zapsání do registru dárců kostní dřeně… Přečtěte si její dopis. Pocity, které zažívala, vám mohou v rozhodování pomoci: „Trvá to jen chvilku. Chvilka, která může jinému člověku zachránit život.“ Děkujeme!

20.12.2016 10:18

více