Novinky

Virtuální prohlídka výstavy vězeňství

Virtuální prohlídka výstavy vězeňství

PRAHA 22. srpna (VS ČR) - Výstava Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 - 2014 která je od července veřejnosti zdarma přístupná v prostorách Jazzové sekce v Pálffyho paláci na Malé straně, se pomalu chýlí ke konci. Prodloužení trvání výstavy není možné, neboť během září se exponáty přesunou do Ostravy, kde budou tvořit součást expozice VS ČR na Dnech NATO 2014. Pokud ale přesto nestíháte na výstavu zavítat, nezoufejte. Připravili jsme pro vás virtuální prohlídku, která vám poskytne stejnou sumu informací přímo z vašeho domova. 

22.8.2014 11:10

více
Náměstek Zimmel navštívil věznice

Náměstek Zimmel navštívil věznice

PRAHA 19. srpna (VS ČR) - Nový náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, který minulý týden nastoupil do úřadu, si v pondělí v rámci svého seznámení se s problematikou vězeňství prohlédl Vazební věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno a dále věznice Mírov a Rapotice. Náměstka doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a vrchní ředitel jeho kanceláře Robert Káčer a ředitelka probační a mediační služby Jitka Čádová.  

19.8.2014 11:44

více
MSp k prohlídkám obviněných

MSp k prohlídkám obviněných

PRAHA 18. srpna (MSp) - Ministerstvo spravedlnosti nesouhlasí s mediální interpretací připravovaného návrhu novely vyhlášky, která mimo jiné upravuje osobní prohlídky obviněných při přijetí do vazební věznice. Server Echo24.cz v článku Intimní prohlídky opačným pohlavím? Návrh od Válkové šokuje advokáty (publikováno 16. 8. 2014) mylně uvádí, že ministerstvo chystá změnu, která by umožnila, aby osobní prohlídky obviněných mohly provádět i osoby opačného pohlaví. Jedná se o naprostou dezinterpretaci, která vychází z chybného výkladu návrhu novely vyhlášky.

18.8.2014 18:53

více
Masový útěk vězňů na Ukrajině

Masový útěk vězňů na Ukrajině

PRAHA 11. srpna (AP) - Raketa zasáhla v pondělí budovu věznice se zvýšenou ostrahou ve východoukrajinském Doněcku. Nastalého zmatku a výpadku zabezpečovacího zařízení využila více než stovka nebezpečných vězňů ke vzpouře a hromadnému útěku. Při raketovém útěku byl nejméně jeden vězeň zabit a deset bylo zraněno. Podle mluvčího doněcké radnice Maxima Rovinského jsou na útěku extrémně nebezpeční vězňové, odsouzení za vraždy, loupeže a znásilnění.

11.8.2014 14:48

více
VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

PRAHA 8. srpna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje.

8.8.2014 11:38

více
Nabídka práce - finanční účetní

Nabídka práce - finanční účetní

PRAHA 7.  srpna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR – generální ředitelství – odbor ekonomický hledají uchazeče o místo finanční účetní (hlavní účetní).

7.8.2014 8:59

více
Nové využití pro starou věznici

Nové využití pro starou věznici

PRAHA 28. července (ČTK) - Technický stav bývalé věznice na Cejlu v Brně umožňuje přestavbu na kreativní centrum. Čerstvě dokončená studie proveditelnosti odhaduje náklady na 120 až 370 milionů korun - v závislosti na zvolené variantě. Maximální a ekonomicky údajně nejvýhodnější varianta počítá s nástavbou dvou až tří pater s byty k prodeji. V srpnu se budoucnost káznice dostane na program jednání městské rady, řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

28.7.2014 11:49

více
Nebezpečná krása: Shiv jako umění

Nebezpečná krása: Shiv jako umění

PRAHA 18. července (VS ČR) - Americký internetový časopis věnovaný designu, The Design Observer se zaměřil na neobvyklou formu "umělecké" designerské tvorby - na ilegální tvorbu improvizovaných vězeňských zbraní, především nožů, známých jako shiv. V projektu Nebezpečná krása - Shiv jako umění, představuje kolekci improvizovaných zbraní zabavených před dvaceti lety ve věznici Rahway v New Jersey. 

18.7.2014 13:10

více
Předražené zakázky ve VS ČR

Předražené zakázky ve VS ČR

PRAHA 9. července (VS ČR) – Vězeňská služba ČR předala Generální inspekci bezpečnostních sborů podnět k trestnímu řízení ve věci zakázky na dodávku kuchyňských technologií. Podezření na předražení zakázky potvrdila nezávislá expertiza zadaná Ministerstvem spravedlnosti ČR. Podle nezávislého posudku byly dodané technologie předraženy o desítky procent. Celková cena zakázky činila přes 22 milionů korun.

9.7.2014 14:42

více
Ministryně Válková zahájila výstavu

Ministryně Válková zahájila výstavu

PRAHA 8. července (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes slavnostně zahájila výstavu Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014, kterou připravila Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum. Ministryně při této příležitosti uvedla, že výstava přibližuje nejen rozličné etapy, kterými se vězeňství ubíralo, ale představuje také nelehkou práci pracovníků vězeňství v současnosti.

8.7.2014 17:01

více