Novinky

Náměstek Zimmel navštívil věznice

Náměstek Zimmel navštívil věznice

PRAHA 19. srpna (VS ČR) - Nový náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel, který minulý týden nastoupil do úřadu, si v pondělí v rámci svého seznámení se s problematikou vězeňství prohlédl Vazební věznici a ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno a dále věznice Mírov a Rapotice. Náměstka doprovázel generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek a vrchní ředitel jeho kanceláře Robert Káčer a ředitelka probační a mediační služby Jitka Čádová.  

19.8.2014 11:44

více
MSp k prohlídkám obviněných

MSp k prohlídkám obviněných

PRAHA 18. srpna (MSp) - Ministerstvo spravedlnosti nesouhlasí s mediální interpretací připravovaného návrhu novely vyhlášky, která mimo jiné upravuje osobní prohlídky obviněných při přijetí do vazební věznice. Server Echo24.cz v článku Intimní prohlídky opačným pohlavím? Návrh od Válkové šokuje advokáty (publikováno 16. 8. 2014) mylně uvádí, že ministerstvo chystá změnu, která by umožnila, aby osobní prohlídky obviněných mohly provádět i osoby opačného pohlaví. Jedná se o naprostou dezinterpretaci, která vychází z chybného výkladu návrhu novely vyhlášky.

18.8.2014 18:53

více
Masový útěk vězňů na Ukrajině

Masový útěk vězňů na Ukrajině

PRAHA 11. srpna (AP) - Raketa zasáhla v pondělí budovu věznice se zvýšenou ostrahou ve východoukrajinském Doněcku. Nastalého zmatku a výpadku zabezpečovacího zařízení využila více než stovka nebezpečných vězňů ke vzpouře a hromadnému útěku. Při raketovém útěku byl nejméně jeden vězeň zabit a deset bylo zraněno. Podle mluvčího doněcké radnice Maxima Rovinského jsou na útěku extrémně nebezpeční vězňové, odsouzení za vraždy, loupeže a znásilnění.

11.8.2014 14:48

více
VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

VS ČR snižuje počet náměstků GŘ

PRAHA 8. srpna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje.

8.8.2014 11:38

více
Nabídka práce - finanční účetní

Nabídka práce - finanční účetní

PRAHA 7.  srpna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR – generální ředitelství – odbor ekonomický hledají uchazeče o místo finanční účetní (hlavní účetní).

7.8.2014 8:59

více
Nové využití pro starou věznici

Nové využití pro starou věznici

PRAHA 28. července (ČTK) - Technický stav bývalé věznice na Cejlu v Brně umožňuje přestavbu na kreativní centrum. Čerstvě dokončená studie proveditelnosti odhaduje náklady na 120 až 370 milionů korun - v závislosti na zvolené variantě. Maximální a ekonomicky údajně nejvýhodnější varianta počítá s nástavbou dvou až tří pater s byty k prodeji. V srpnu se budoucnost káznice dostane na program jednání městské rady, řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

28.7.2014 11:49

více
Veřejná dražba dobrovolná

Veřejná dražba dobrovolná

PRAHA 21. července (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlašuje veřejnou dražbu doborovolnou na zajištění vhodného zájemce o koupi nepotřebného  majetku státu - nemovitých věcí

21.7.2014 9:01

více
Nebezpečná krása: Shiv jako umění

Nebezpečná krása: Shiv jako umění

PRAHA 18. července (VS ČR) - Americký internetový časopis věnovaný designu, The Design Observer se zaměřil na neobvyklou formu "umělecké" designerské tvorby - na ilegální tvorbu improvizovaných vězeňských zbraní, především nožů, známých jako shiv. V projektu Nebezpečná krása - Shiv jako umění, představuje kolekci improvizovaných zbraní zabavených před dvaceti lety ve věznici Rahway v New Jersey. 

18.7.2014 13:10

více
Předražené zakázky ve VS ČR

Předražené zakázky ve VS ČR

PRAHA 9. července (VS ČR) – Vězeňská služba ČR předala Generální inspekci bezpečnostních sborů podnět k trestnímu řízení ve věci zakázky na dodávku kuchyňských technologií. Podezření na předražení zakázky potvrdila nezávislá expertiza zadaná Ministerstvem spravedlnosti ČR. Podle nezávislého posudku byly dodané technologie předraženy o desítky procent. Celková cena zakázky činila přes 22 milionů korun.

9.7.2014 14:42

více
Ministryně Válková zahájila výstavu

Ministryně Válková zahájila výstavu

PRAHA 8. července (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes slavnostně zahájila výstavu Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014, kterou připravila Vězeňská služba ČR spolu s Jazzovou sekcí Artforum. Ministryně při této příležitosti uvedla, že výstava přibližuje nejen rozličné etapy, kterými se vězeňství ubíralo, ale představuje také nelehkou práci pracovníků vězeňství v současnosti.

8.7.2014 17:01

více